O nás

Projekt Zanya Vám predstaví kvalitnú kávu z oveľa osobnejšieho pohľadu než na aký ste zvyknutí. Našim cieľom je osloviť „specialty coffee“ komunitu striktným direct trade prístupom, môžete sa tešiť na zábery, živé vstupy, detailné informácie a rozhovory z maličkých plantáží. Vietnam a ostatné juhovýchodné ázijské krajiny sú pomerne neprebádané kávové oblasti a spoločne budeme svedkami jedných z prvých zberov v specialty kvalite.

Avšak radi by sme oslovili aj širokú verejnosť, keďže hranica medzi bežným konzumentom kávy a človekom, z ktorého sa stane kávový nadšenec vyhľadávajúci kvalitu je nesmierne tenká o čom sme sa presvedčili aj na vlastnej koži. Preto kladieme dôraz aj na samotné vzdelávanie formou, ktorá Vás vtiahne do deja.

Kto sme a čo je našim cieľom?

Našim konceptom je priniesť v budúcnosti na náš trh kávu z regiónov Ázie, ktoré sú na svetovej mape “specialty coffee” ešte veľkou neznámou. Vietnam, Thajsko, Laos, Myanmar, Kambodža alebo Filipíny sú všetko krajiny kde momentálne zažíva kávová kultúra veľký boom a môžete sa tešiť na doposiaľ nepoznané arómy a chute.

 • Vietnamská výberová káva
  Vietnamská výberová káva
  Len 3% Vietnamskej produkcie kávovníkových zŕn tvorí Arabika a vo svete ju ťažko nájst. Okolie mestečka Dalat v centrálnych vrchoch ponúka jedinečnú lokalitu s nadmorskou výškou 1500 metrov.
 • Spracovanie
  Spracovanie
  Vytvorili sme kooperáciu, v ktorej si sami spracovávame kávovníkové ovocie a zrná pochádzajúce výlučne z malých rodinných fariem. Spracovanie prebieha ručne od zberu cez selekciu a fermentáciu až po samotné sušenie na vyvýšených afrických posteliach.
 • Podpora domácich farmárov
  Podpora domácich farmárov
  K samotným farmárom sa väčšinou dostane iba zlomok profitu. Káva je sezónnou záležitosťou a pokiaľ chceme zabezpečiť neustále rastúcu kvalitu z roka na rok, potom je maximálna podpora farmárov našou prioritou.
 • Doprava
  Doprava
  Od začiatku bolo našou snahou použitie minimálneho množstva medzičlánkov, preto zabezpečujeme aj export a import našej kávy na Slovensko. Chceme mať všetko pod kontrolou aby sme na náš trh priniesli produkt, ktorý poznáme od rastliny až po šálok kávy.